vajinismus tedavisi olanlar

Vajinismus dolayı büyük ancak kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu hata abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? fazla gereğinden misal verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın fazla olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye ölçüsünde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, sulp ahlak kuralları, cinsel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar için kötü, çekinilmesi gereken ancak mevki olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, stratejik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dürüst onaylama eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta ve bu mevki aslında olmayan muhatara okunuşu tasa halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken civar sevişmede eş problem yokken okunuşu bu yol ilişkiye girebileceğim derken tüm o sırada bu duygu ve esans durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte tam ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir kez duvar yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hatalı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan kuralı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. özet 8 salname vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok küçük olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsî bağ sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı bir mesaj, ne yetişkin korku okunuşu korkuya niçin oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden cinsî ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde aylı kaldı.şu an evlilik önemli ve eşeysel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a dek bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, eşeysel ilişkiye ağrı istiyor amma koca eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik keyif sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 bayram vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız eş 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada tıpkı tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden vajinismus tedavisi ankara hep beraber tam gelmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu konum evlenince de daha rahat olsada, kasması ki belli belirsiz derecede kassa birlikte eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse birlikte sıkıntılı ağrılı prblemli müşterek bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım okunuşu endişe cinsel ilişkinin gerçek birleşik şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka tek vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu birleşik filmde,yoğun yarar yağışı hasebiyle doğum eylemi çeken tek hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu doğum şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi hamile kalmaktan korkuyorum idi. Hasta eşeysel ilişkiden, aylı kalmaktan okunuşu doğumunun çok zorla olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa tarik açtığını göreceksiniz.Başka tek vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı almanak vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O dek çok misal var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı mesaj vermesi sonucu temas anında kasılma, geriye kalan değersiz benzer kısmında ise, anatomik birleşik mânia kelam konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senevi evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim güneş hayatımın en önemli, işaret hususi günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sancılı yalnız devre geçiyorum. çok korku, endişe, tereddüt cümlesi birleşik arada. Eşimin yüzüne incelemek de istemiyorum. Kendimi kabahatli ve utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura ulaşmak istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç ve üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, berhudar aynı hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz uğruna başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *